Gündem
Edirne’de göçmen kaçakçılığı operasyonu
![](https://haberimyoktu.com/wp-content/uploads/2024/02/edirnede-gocmen-kacakciligi-operasyonu-qQm1fdjy-750x470.jpg)
Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Edirne İl Jandarma Komutanlığı, sorumluluk bölgesinde göçmen kaçakçılığı ile mücadele kapsamında hava destekli operasyon düzenledi.
Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, Edirne’de son bir haftada 6 organizatör şahıs, göçmen kaçakçılığında kullandıkları 2 araç ile 160 göçmen şahıs yakalandı.
Yakalanan göçmen şahıslar, ülkelerine iade edilmek üzere İl Göç İdaresine teslim edildi. Bu arada şüpheli 6 organizatör şahıs işlemlerine müteakip adli makamlara sevk edilerek, göçmen kaçakçılığında kullandıkları araçlar yed-i emin otoparkına teslim edildi.